Aktuálna politická situácia


Keď Slovensko a Európa zažívajú najväčšiu energetickú krízu a za našimi hranicami zúri vojna, zodpovední  politici v prvom rade musia hľadať riešenia ako pomôcť ľuďom, nie ako sa čo najrýchlejšie zbaviť zodpovednosti za krajinu.

 Veríme, že rokovania budú pokračovať  aj napriek ultimátu strany SAS a Igor Matovič a Richard Sulík si nájdu k sebe cestu. Pretože opúšťať Slovensko v najťažšom čase a prestrieť červený koberec Smeru a jeho klonom je zbabelosť. 

 Premiér Eduard Heger predostrel na rokovaní viaceré konštruktívne návrhy na zmenu pravidiel fungovania koalície. Je dôležité povedať, že práve  rezort Richarda Sulíka je zodpovedný za ceny plynu, ktoré budú stúpať najmä budúci rok, za hľadanie riešení na zabránenie energetickej chudoby a manažovanie najväčšej energetickej krízy v Európe. Strana SAS chce požívať všetky výhody opozície aj koalície – nemať zodpovednosť, neriešiť problémy krajiny, ale iba sa politicky posilňovať na prebiehajúcej energetickej a inflačnej kríze v Európe. Strana ZA ĽUDÍ takýto postoj odmieta a aj v takejto ťažkej situácii bude presadzovať zodpovedné riešenia.“

Aby vám nič neuniklo