Najkrajšie kúty Slovenska 💛

najkrajsi kut Slovenska

Pred sezónnou uzáverou chodníkov sme ešte s deťmi stihli prejsť jednu z najkrajších túr – Monkova dolina, Kopské sedlo, Zadné Meďodoly v Belianskych Tatrách. Moji rodičia vždy s nadšením rozprávali o jedinečnej 14-kilometrov dlhej hrebeňovke v Belianskych Tatrách, ktorá bola pre nich najkrajším zážitkom z Tatier.

Ja som ju už s nimi nestihla nikdy prejsť, keďže od roku 1978 je hrebeň Belianskych Tatier uzavretý pre turistov kvôli ochrane kamzíkov a erózii. Teraz sme s deťmi prešli aspoň jediný otvorený prechod cez Kopské sedlo. Keďže s deťmi vždy musíme časy na tabuľkách vynásobiť dvoma, zastihli sme aj nádherný západ slnka nad Tatranskými štítmi (krásne bol zo sedla vidieť Jahňací štít).

Mimoriadne nás potešil autobus z Tatranskej Javoriny aj po 20.00 pre pomalých turistov, keďže poslednú a nekonečnú časť sme už išli potme, len hviezdna obloha nad hlavou. Oceňujem župan Milan Majerský, že aj mimo hlavnej sezóny sa dá z túry v odľahlej časti Tatier vrátiť autobusom. V autobuse sme mali aj milú príhodu zabudli sme tam ružového poníka, ktorý s nami prešiel celú túru, našťastie nám ho zachránil spolucestujúci v autobuse, ktorý ho v poslednej chvíli doniesol až von.

Bez poníka by túra skončila plačom. Užite si krásne slnečné dni!

📷 Viac fotiek na instagrame @veronika.remisova

Aby vám nič neuniklo