Parkovacie miesta pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím

osoby-s-tazkym-postihnutim-parkovanie

Jana Žitňanská

Prednedávnom sa na mňa obrátili rodičia detí s ťažkým zdravotným postihnutím v súvislosti s parkovaním. Záchytné parkovisko pod mostom Lanfranconi v Bratislave je v blízkosti hneď niekoľkých obľúbených miest na prechádzku či výlety, no dnes nedisponuje jediným parkovacím miestom vyhradeným pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Obrátila som sa teda na Národnú diaľničnú spoločnosť, ktorej pozemok patrí, s prosbou o zváženie riešenia spomínaného problému.
Vyhradené parkovacie miesta pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím by znamenali veľký prínos nielen pre občanov a návštevníkov so zdravotným postihnutím, ale predstavovali by aj dôležitý signál smerom k zlepšovaniu koncepcie prístupnosti našich miest.

Veľmi si vážim promptnú odpoveď Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá označila daný problém za opodstatnený a prisľúbila nám, že na základe nášho podnetu zabezpečia zrealizovanie označenia vyhradených parkovacích miest pre osoby so zdravotným postihnutím.
Ďakujem aj vám, ktorí mi píšete, pretože aj vďaka vašim podnetom sa nám darí riešiť aj keď zdánlivo nenápadné a neriešiteľné problémy 🙂

Aby vám nič neuniklo