Predsedníctvo strany

VERONIKA REMIŠOVÁ

PREDSEDKYŇA

Slovensko sa neposunie k lepšiemu samé od seba. Potrebujeme prepracovaný program a kvalitný tím ľudí, ktorí vedia spolupracovať a presadiť potrebné zmeny. Lídrov, ktorí sa nebudú vzájomne hašteriť, ale budú spolupracovať, zamerajú sa na seriózny program a diskusiu s budúcimi partnermi. Potrebujeme konštruktívnu a energickú politiku, s úctou k pravde, s ľuďmi v regiónoch. Preto som sa rozhodla pridať k Andrejovi Kiskovi a  tímu špičkových odborníkov v strane Za ľudí. Verím, že táto nová strana prinesie na Slovensko pozitívnu zmenu, po ktorej Slováci tak túžia.

Ak chceme potláčať korupciu, potrebujeme dôveryhodnú políciu, ktorá nelustruje nevinných občanov a nepracuje na objednávku tak, ako to vyhovuje niektorým politikom alebo mafii, ale pomáha a chráni všetkých, bez ohľadu na bohatstvo, vplyv a kontakty.

Potrebujeme spoľahlivú prokuratúru. Bez káuz a bez esemesiek s človekom obvineným z objednávky vraždy.

Potrebujeme efektívnu a nezávislú policajnú inšpekciu, ktorá nestíha len drobné chyby radových policajtov, ale hlavne veľké ryby medzi vysokými policajnými dôstojníkmi a veľkú korupciu v radoch policajtov.

Oblasti korupcie a bezpečnosti, práci polície a prokuratúry  sa chcem naďalej venovať tak, ako som to robila 4 roky, presadzovať systémové riešenia, aby občania mohli dôverovať štátu, s nulovou toleranciou ku korupcii a so silnými inštitúciami, na ktoré sa ľudia môžu spoľahnúť.

 

 

VIERA LEŠČÁKOVÁ

PODPREDSEDNÍČKA

Ako poslankyňa Prešovského samosprávneho kraja a riaditeľka ZŠ sa veľa pohybujem medzi ľuďmi. Stretávam množstvo ľudí, ktorí chcú to isté. Chcú žiť v krajine, na ktorú budú hrdí. Chcú žiť v krajine, kde pre ich deti bude budúcnosť. V krajine, kde naše deti dostanú kvalitné vzdelanie a dobrú  prácu. V krajine, kde sa rešpektujú pravidlá a zákony platia pre všetkých rovnako. V krajine, kde štát pomáha všetkým ľuďom, ale najmä tým najzraniteľnejším. V krajine, kde sú uznávané práva všetkých ľudí. V krajine, kde politici slúžia, a nie rozkladajú spoločný majetok. V krajine, kde slovo politik nie je hanlivé označenie.

Možnosť byť súčasťou tímu ZA ĽUDÍ je pre mňa veľkou výzvou! Všetku svoju energiu a skúsenosti z dlhoročnej práce v regionálnom školstve a samospráve chcem vložiť do projektu, ktorý (ako z celého srdca verím) má reálne predpoklady zmeniť tvár našej prekrásnej krajiny. Ak nechceme nechať našu vlasť  nenažraným zlodejom, ktorí do politiky vstupujú, aby rozkradli verejné zdroje, musí nás byť veľa a musíme sa aktívne snažiť ľuďom ukázať, že to ide aj inak!

Pre mňa to znamená ukázať ľuďom, že sú politici, ktorí prišli slúžiť. Politici, ktorým naozaj zo srdca záleží na ľuďoch, ktorí žijú v regiónoch. Znamená to:

 • dobrý politický program a následne veľkú vôľu presadzovať ho,
 • veľa čestných a nekorupčných ľudí v politike,
 • konštruktívnu kritiku a alternatívne riešenia problémov.

Určite to pre mňa neznamená exhibicionizmus a neustálu deštrukciu. Je to možno nudné, ale inak našu krajinu nepostavíme odznova!

Som hrdá, že môžem byť súčasťou tímu ZA ĽUDÍ. Vedie ho charizmatický a úprimný človek Andrej Kiska, ktorý za päť rokov svojho pôsobenia v úrade prezidenta dokázal, že na to má. Je to líder akého Slovensko potrebuje. Líder so zdravým gazdovským rozumom, ktorému je každý extrém cudzí, a ktorý neustúpil ani pred vydieraním najmocnejších v tejto krajine. Andrej Kiska je líder, nie psychopatický vodca, ktorý verí vo vlastnú neomylnosť. Ja verím, že na Slovensku dozrela doba pre takýchto lídrov, ktorí povedú krajinu čestne a s úprimnými úmyslami.

Tím ZA ĽUDÍ tvorí veľa úžasných ľudí zo všetkých regiónov Slovenska.  Za všetkých musím spomenúť moju dlhoročnú spolupracovníčku a priateľku Janku Žitňanskú, ktorá svojou prácou v politike dokázala, že veľké srdce, ľudskosť a odbornosť môžu ísť ruka v ruke. To, že som naozaj v dobrej spoločnosti ma napĺňa radosťou a nádejou, že sa to v roku 2020 podarí! A naše deti nám raz za tento boj poďakujú.

MIRIAM ŠUTEKOVÁ

PODPREDSEDNÍČKA

Orientujem sa na zmeny v oblasti regiónov a samosráv, transparentnú a spravodlivú spoločnosť. Regióny spravajú väčšinu majetku našej krajiny a sú blízko k svojim obyvateľom. Ak dokážeme sprístupniť a aplikovať zdravú spoločnosť na úrovní samospráv, dokážeme meniť celé Slovensko. Transparentné mestá a obce s účinnou službou pre verejnosť je politický headline, ktorým žijem. Pôsobiť ako mestská poslankyňa a zároveň politička v národnej rade je neopakovateľnou skúsenosťotu. Umožnuje prenášať realitu z bežného života do parlamentu a naopak ovocie legislatívnych zmien naspať do praxe regiónu na osoh a prospech bežného človeka.

Slovensko je na pol ceste vlastnej demokratizácie. Aj keď zmena vývoja je poznateľná, v minulosti sa prijalo veľa dobrých reforiem, hodnotová otočka Slovenska ide pomaly. Krajina stále bojuje s akceptovaním chamtivosti, tolerancie osobnej a verejnej korupcie. Kutliváciu spoločnosti zmrazili dlhé roky vládnutia oligarichických záujmov, ktoré sa i dnes ťažko odstrihávajú od svojich koreňov a výživného zdroja. Ani čisté úmysly politkov neraz nestačia na preťatie zažratých uzlov baživosti a prospechárstva. Slovensko je stále obrovskou výzvou a pole neorané, ktoré potrebuje osobnosti s vôľou veci meniť, bez náležitého prospechu. Tu vidím aj svoje pôsobenie a svoju cestu.

 

 

ČLENOVIA PREDSEDNÍCTVA

 • Veronika Remišová
 • Viera Leščáková
 • Miriam Šuteková
 • Alexandra Pivková
 • Martin Oravec
 • Vladimír Škola
 • Dušan Velič
 • Ján Šalát
 • Martin Florián
 • Peter Huba
 • Dušan Dechet

Aby vám nič neuniklo