Stanovisko Veroniky Remišovej, predsedníčky strany ZA ĽUDÍ k 27. výročiu vraždy Róberta Remiáša


Vážené médiá,

dovoľujeme si Vás zaslať stanovisko Veroniky Remišovej, predsedníčky strany ZA ĽUDÍ k 27. výročiu vraždy Róberta Remiáša. V prílohe zasielame zvukovú nahrávku k stanovisku.

Dnes si pripomíname 27. výročie od vraždy Róberta Remiáša, ktorá úzko súvisela s únosom prezidentovho syna Michala Kováča za vlády Vladimíra Mečiara, kde bol Róbert Remiáš dôležitou spojkou. Vražda Róberta Remiáša je tragickým príkladom toho, čo sa stane, keď štát a štátne zložky riadia ľudia s prepojením na organizovaný zločin. Podobne ako pri sledovaní Jána Kuciaka, aj v prípade Róberta Remiáša boli štátne zložky zneužité proti vlastným občanom. Zápas o potrestanie vinníkov vraždy musí pokračovať, v mene pamiatky Róberta Remiáša a všetkých, ktorí vrátane strany ZA ĽUDÍ žiadajú spravodlivosť.

“Vražda Róberta Remiáša, je svedkom éry temna, počas ktorej štátne orgány hrubo zneužívali moc proti vlastným občanom. Táto stále nepotrestaná vražda a otvorené trestné konania v prípade Mečiarových amnestií sú nezahojenou ranou na právnom štáte a živým odkazom, že v boji za spravodlivosť nesmieme nikdy poľaviť,” uviedla predsedníčka strany Veronika Remišová.

Aby vám nič neuniklo