Stanovisko Veroniky Remišovej, predsedníčky strany ZA ĽUDÍ k vstupu Slovenska do Európskej únie


Vážené médiá,

dovoľujeme si vám zaslať stanovisko Veroniky Remišovej, predsedníčky strany ZA ĽUDÍ k vstupu Slovenska do Európskej únie:

V nastávajúcich voľbách musíme zabojovať o smerovanie a charakter Slovenska, pretože v septembri sa bude rozhodovať aj o tom, či si naďalej zachováme európsky kurz, alebo sa vydáme opačnou cestou, na ktorú by nás chceli zatiahnuť niektorí nečestní politici.

“1.mája 2004 po dlhých rokoch rozdelenia železnou oponou, prišlo Slovensko domov, do európskeho spoločenstva krajín, kam civilizačne, kultúrne aj ekonomicky patríme.

Náš hlas v EÚ nikdy nebol tak silný, ako práve teraz, a to aj napriek tomu, že celá Európa prechádza ťažkým obdobím od celosvetovej pandémie, energetickej krízy, až po vojnu v našom susedstve. Podarilo sa nám presadiť viaceré spoločné riešenia, ako aj európsku legislatívu, ktorá nám pomáha krízy lepšie zvladnuť. V máji v rámci nášho predsedníctva V4 organizujem v Bratislave rozšírený kohézny samit, na ktorom budeme s ministrami krajín V4 a ďalších krajín spolu s Európskou komisiou hovoriť o lepšej pomoci pre menej rozvinuté regióny a nastavení podpory zo strany EÚ pre regionálny rozvoj po skončení súčasného eurofondového obdobia.

Európska únia potrebuje riešiť viaceré vypuklé problémy. Musíme efektívnejšie zabezpečiť energetickú bezpečnosť v Európe, ako aj strategickú autonómiu pri viacerých dôležitých surovinách, poraziť infláciu, ktorá je problémom v celej Európe, ale aj zaviesť prísnejšie pravidlá proti korupcii vzhľadom na nedávny rozsiahly korupčný škandál v Európskom parlamente, ktorý sa dotýkal najvyšších predstaviteľov europarlamentu. No napriek týmto problémom zostáva Európska únia jedinečným projektom založeným na vzájomnej podpore a spolupráci. Aj preto v nastávajúcich voľbách musíme o smerovanie a charakter Slovenska opäť zabojovať, pretože v septembri sa bude rozhodovať o tom, či si naďalej zachováme európsky kurz, alebo sa vydáme opačnou cestou, na ktorú by nás chceli zatiahnuť niektorí nečestní politici. Na rozdiel od nich, strana ZA ĽUDÍ vždy bude obhajovať naše hodnoty a miesto Slovenska v Európe, pretože to Slovensku prináša silu a prosperitu a pomáha lepšie presadzovať naše národné záujmy.”

Aby vám nič neuniklo