Stanovisko vicepremiérky a predsedníčky strany ZA ĽUDÍ, Veroniky Remišovej, po dnešnom hlasovaní k aktualizácii rozpočtu na rok 2022 v Národnej rade Slovenskej republiky.


Vážené médiá,

dovoľujeme si Vám zaslať stanovisko vicepremiérky a predsedníčky strany ZA ĽUDÍ, Veroniky Remišovej, po dnešnom hlasovaní k aktualizácii rozpočtu na rok 2022 v Národnej rade Slovenskej republiky:

„Vieme spolupracovať pre ľudí. Teraz vidíme, s kým sa dá, a s kým to nemá cenu. Kto nepočúva argumenty a komu v skutočnosti záleží len na vlastnom prospechu. Dnes v parlamente schválená aktualizácia rozpočtu na tento rok predstavuje pomoc vo výške 1,5 miliardy eur:

 

– 208 mil. eur na výplatu mimoriadneho dôchodku

– 900 mil. eur pre firmy, na zmiernenie dopadov vysokých cien energií

– 200 mil. eur na kompenzácie pre verejnú správu

– 190 mil. eur na kompenzáciu pre najviac ohrozené sociálne skupiny obyvateľov

 

Ďakujem všetkým, ktorí za novelu zákona o rozpočte zahlasovali. Zároveň som sklamaná zo všetkých poslancov, ktorí nezahlasovali za pomoc ľuďom v tak ťažkých časoch, ktoré žijeme. Kladiem si otázku, o čo im ide, načo vstúpili do politiky. Ideme ďalej, čaká nás schvaľovanie rozpočtu na rok 2023, kde je pre ľudí pripravená ďalšia pomoc vo výške 3,4 miliardy eur,” uviedla predsedníčka strany ZA ĽUDÍ Veronika Remišová.

Aby vám nič neuniklo