TS – Vyzývame pani prezidentku Čaputovú, aby priamo a jasne podporila zavedenie povinného očkovania proti koronavírusu.

Tlačové správy

Strana ZA ĽUDÍ konzistentne podporuje očkovanie, keďže je to jediný nástroj na zvládnutie pandémie. Vicepremiérka Veronika Remišová sa vyjadrila, že ak nepomôžu k zvýšeniu zaočkovanosti motivačné opatrenia, strana ZA ĽUDÍ bude presadzovať zaradenie očkovania proti koronavírusu medzi povinné očkovania, minimálne pre ľudí nad 60 rokov už od začiatku budúceho roka.

Je to citlivá téma, ale vidíme, že každý deň zomierajú desiatky obyvateľov Slovenska a v takejto situácii je našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby sme ako spoločnosť chránili životy a zdravie zraniteľných ľudí. Preto by som chcela vyzvať aj pani prezidentku, aby podobne tak, ako to urobil prezident Českej republiky, alebo Rakúska, veľmi jasne a priamo podporila zavedenie povinného očkovania proti koronavírusu,” uviedla podpredsedníčka vlády Veronika Remišová s tým, že je veľmi dôležité, aby v tejto náročnej dobe vyjadrila podporu povinnému očkovaniu aj prezidentka Zuzana Čaputová, a reálne tak pomohla Slovensku zvládnuť pandémiu.

Veronika Remišová takisto uviedla, že strana ZA ĽUDÍ, ako jediná parlamentná politická strana, od začiatku stojí za ľuďmi, ktorí sú chránení očkovaním a presadzuje pre nich voľnejšie pravidlá. Pri prehodnocovaní pravidiel strana ZA ĽUDÍ presadila, aby boli postupne uvoľnené obchody, bohoslužby a služby pre ľudí chránených očkovaním, podobne ako je to v iných krajinách. Očkovaní ľudia chránia nemocnice, pracovné miesta a ekonomiku a nemôžu doplácať na to, že ich spoluobčania sa slobodne rozhodli, že sa nebudú chrániť očkovaním a radšej riskujú ťažký priebeh choroby.

Odmietame klamať ľudí v tom, že lockdown niečo vyrieši, ako to robí napríklad Peter Pellegrini. Opakujúce sa lockdowny ľudí nechránia, riešia iba akútnu situáciu v nemocniciach, a obete iba odsúvajú na neskôr. Popritom devastujú ekonomiku, aj celú spoločnosť. Hoci sa nám to nepáči, je isté, že korona tu bude aj na budúci rok a spoločnosť musíme pripraviť na dlhodobé fungovanie s týmto vírusom. Preto strana ZA ĽUDÍ presadzuje, aby opatrenia motivovali k očkovaniu a nie ľudí od očkovania odrádzali, keďže očkovanie je osobitne u starších ľudí jediný nástroj, ako chrániť ich zdravie a zabezpečiť fungovanie nemocníc pre všetkých. Kapacitu nemocníc potrebujeme využiť pre všetkých chorých ľudí, nie iba pre ľudí s koronou, proti ktorej existuje očkovanie, na rozdiel od iných závažných ochorení, akým je rakovina, alebo infarkt, pri ktorých ochrana v podobe vakcíny neexistuje,” povedala Remišová. „Korona nezmizne, bude tu tak, ako aj iné infekčné choroby, a jediným racionálnym riešením je nastavenie pravidiel vrátane očkovania tak, aby spoločnosť mohla podľa nich fungovať dlhodobo, dodala.

Press

Aby vám nič neuniklo