Vražda Jána a Martiny


Vražda Jána a Martiny bola obrovským šokom, o to viac, že v opozícii sme otvárali kauzy, o ktorých písal aj Ján Kuciak – kauzy ľudí, ktorých kryl Fico a Pellegrini. Nikto však nepredpokladal, že systém „našich ľudí“ a beztrestnosti zločincov môže zájsť až tak ďaleko. Štát fungoval ako mafiánsky klan, polícia pracovala pre oligarchov a sledovala slušných ľudí, agrodotácie sa pridelovali na betónové plochy, na IT tendroch sa kradli stovky miliónov eur. Vražda otriasla krajinou a pochopili sme, kam až môže zájsť tolerovanie korupcie a zla.

Za našej vlády sa podarilo zlomiť systém mafianizácie krajiny, začali sa vyšetrovať nedotknuteľní ľudia, ako aj korupčné praktiky a mafie v polícii. Očista spoločnosti od korupcie sa však nikdy nedeje sama od seba a automaticky. Na to je potrebná silná politická vôľa a vytrvalé neutíchajúce úsilie, ktoré spočíva v každodennej práci. Toto úsilie prinieslo aj pozitívne výsledky, v rebríčku vnímania korupcie sme sa zlepšili o rekordných 11 miest a dosiahli sme najlepší výsledok za posledných 15 rokov. Ľudia odmietli korupciu a odmietli mafiánske vedenie štátu.

No spôsoby, aké pred vraždou Jána a Martiny zaviedla strana SMER s Robertom Ficom a Petrom Pelllegrinim, sa veľmi ľahko môžu vrátiť. Robert Fico sa už vyhráža, že po voľbách omilostí všetkých korupčníkov a zlodejov a všetci poctiví ľudia sa im z daní budú musieť skladať na odškodné. Preto my, ktorým záleží na odkaze Jána a Martiny, musíme spojiť sily a nedovoliť návrat politikov, ktorí 12 rokov rozkrádali Slovensko. Iba tak má naša krajina nádej na spravodlivú budúcnosť.

Aby vám nič neuniklo